Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Dražovic

26. 7. 2009

Reportáž Dražovice 25.7.2009 –náves

Osmý podnik VC okresu Vyškov hostili Dražovice. Pevný povrch na návsi obce dal poprvé v letošní sezoně příležitost ženám startovat jako první. Počasí opět zlobilo a vypadalo to, že i dnešní soutěž se neobejde bez deště, ale nakonec se celá soutěž obešla bez dešťových kapek. Na to, že trať byla asfaltová a tudíž rychlá viděli jsme mnoho chyb a celkové výsledky o tom vypovídají své. Pouze dva časy pod 20 vteřin v mužích a to samé v ženách. Nejvíc problémů měli rozdělovače. Z hostů mimo okres Vyškov přijeli tři družstva a dvě družstva, která nejsou bodována ve velké ceně. Projevuje se také dovolenkové období, kdy si hodně družstev musí půjčovat soutěžící. V celkovém hodnocení se nám utvořili trojice, které by si mohli mezi sebou rozdělit celkové vítězství i když nebudeme předjímat i ostatní týmy budou dělat vše pro to, aby promluvili co nejvíc do celkového hodnocení. Drnovická družstva „A“ v obou kategoriích všem mírně odskočili, ale pokud budou Hodějická děvčata pokračovat ve svých dosavadních výkonech bude boj o celkové vítězství ještě zajímavý.

V kategorii žen nastoupilo domácí „A“ tým, který předvedl bezchybný výkon s časem pod 20 vteřin a museli čekat co předvedou soupeřky. Druhé nastoupily Hlubočany, které předvedli pěkný útok s chybičkou na stroji,  který sám nepodržel otáčky a levý proud měl potíže s doběhem. Třetí na startu Hoštice předvedli bezchybný  pokus, avšak čas byl neúprosný. Hodějice nastoupili na start čtvrté nic neponechali náhodě a i když  proudařky nedoběhli na čáru stříkání, přesto se čas zastavil těsně pod hranicí 19 vteřin a měli další vítězství v kapse.Drnovice „A“ měli svůj pokus dobře rozběhnutý a jen prostřik na pravém proudu je připravil o lepší umístění. Velešovice zrají soutěž od soutěže a jen pozdější voda je připravila o cenné desetiny. Ivanovice na Hané „A“ předvedli pěkný bezchybný pokus s trošku pozdější vodou, ale dnes třetí místo. Šaratice dnes postihla smůla na koši kdy se ani na třikrát nepovedlo našroubování a nakonec spadl do vody a první NP soutěže. Kobeřicím se letos daří se střídavými úspěchy a v Dražovicích  nedoběhl pravý proud a další ztráta v celkovém hodnocení VC. Radslavice chybovali na rozdělovači, který závodnici mírně poranil a svůj pokus nedokončili. Host z okresu Břeclav Tvarožná předvedla  problémy na  koši, rozdělovači a nakonec šroubování savic po sestříknutí terčů znamenalo neplatný pokus. Habrovany pěkně rozběhnutý útok zhatil problém na pravém proudu. Domácí tým „B“ nezapomněl své umění avšak prostřik na pravém proudu je odsoudil k poslednímu místu s platným časem.

Kategorii mužů odstartovali Dětkovice s pokusem bez chyb avšak čas je neúprosný nepřítel. Šaratice předvedli také bezchybný výkon snad jen mírné zaváhání na pravém proudu. Drnovice „A“  potvrdili proč jim v celkovém hodnocení patří první příčka a jediný pokus pod 19 vteřin a další vítězství po neplatném pokusu z Velešovic.  Myslejovice „A“ pokud chtějí udržet krok na čele celkového hodnocení, musí podávat vyrovnané výkony na horních příčkách výsledkových listin předvedli dobrý pokus se zaváháním na levém proudu.   Hlubočany zaváhali při nabírání vody , sestříkli terče skoro zároveň, ovšem pravý terč se nerozsvítil a vtom praskla na pravém proudu hadice. Béčkař a rozdělovač vlastními těly díru zakryly, aby byl  pokus dokončen což se podařilo, že se terč rozsvítil, ale časomíra zaznamenala sestřik již před prasknutím hadice, čas však byl za hranicí 24 vteřin. Drnovice „B“ pěkně rozběhnutý pokus přerušilo rozpojené céčko na levém proudu. Tučapy „A“ pijí kalich hořkosti v letošním ročníku až do dna dnes  NP z důvodu nezapojeného rozdělovače, který se navíc ještě poškodil. Hodějice, které nejsou hodnoceny ve VC se předvedli s pokusem za hranicí 19 vteřin, který jim stačil na druhé místo. Drnovice „C“ stejně jako béčko rozběhli vše v pořádku, ale tentokrát pravému proudu se rozpojili hadice. Tučapy „B“  měli problémy s náhradním rozdělovačem, nezapojili na základně  s problémy dokončili útok, ale čas stačil na poslední platný výkon. Tvarožná (BV) problémy se zapojením B spojky na rozdělovač a slabý stroj odsoudili družstvo k umístění na konci výsledkové listiny. Topolany s půjčeným členem z Habrovan na rozdělovači trošku zaváhali právě na rozdělovači a čas stačil bohužel až na osmé místo a ztrátu bodů v celkovém hodnocení VC. Orlovicím nedoběhl  pravý proud.Velešovice měli ten samý problém na obou terčích. Habrovany měli dnes nejrychlejší vodu, což se projevilo na nedoběhnutí a prostřiku pravého proudu. Ivanovice na Hané „A“ předvedli bezchybný výkon s mírným prostřikem na pravém proudu, ale i tak dnes brali třetí místo. Kučerov měl při svém pokusu mírné problémy na koši a Vlasťa na levém proudu upadl na úrovni rozdělovače, rychle však vstal a dobře sestříkl a dnes to bylo páté místo. Hoštice se dvěma půjčenými členy předvedli bezchybný pokus na hranici 20 vteřin a dnes brali čtvrté místo. Radslavice nezapojili na rozdělovači céčka a svůj pokus nedokončili. Družstvo Okrsek č. 1 okres Brno- venkov složené z členů jednotlivých sborů daného okrsku, doplněni o strojníka Velešovic a košaře Topolan, předvedli mírné zaváhání na koši a nezapojený rozdělovač, ale přes problémy dokončili. Ořešín okres Brno-město nezapojil béčko na rozdělovač a levý proud obrovské problémy na základně a nakonec NP. Ivanovice na Hané „B“ – levý proud se zdržel na základně, ale jinak bez problémů a dnes sedmé místo. Hlubočany-Draci se předvedli se strojem PS 8 a klasickými hadicemi a s malými problémy s roztažením béček dokončili útok na předposledním místě. Domácí Dražovice si nechali svůj pokus s ohledem na zabezpečení celé soutěže až na závěr, který chtěli okořenit určitě i dobrým výkonem bohužel štěstíčko dnes stálo trošku jinde a prostřik na pravém proudu znamenal až jedenácté místo.

Celá soutěž se obešla bez problémů a zbytečných průtahů neřešili se žádné spory a tak se s ohledem na počet startujících končilo vcelku brzy. Občerstvení bylo na jedničku, i když někdy se tvořili trošku fronty, ale domácí se s tím poprali po svém a všichni mohli být spokojeni. Kdo se zdržel déle, byl připraven večerní rej masek, který skončil až za ranního kuropění. Další soutěž nás čeká za týden v Hodějicích.    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář