Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Habrovan

26. 7. 2009

Habrovany 20. Června 2009 fotbalové hřiště

Sobota začala pro habrovanské dilematem, zda vůbec soutěž uskutečnit vzhledem k vývoji počasí a podmáčenosti terénu. Dobrá věc se však podařila přestalo pršet a nakonec soutěž začala  jak měla. Sjelo se 17 družstev mužů a 13 družstev žen. Zástupci z jiných okresů byli pouze ženy z Tvarožné (Brno- venkov) které to mají do Habrovan co by kamenem dohodil,  bohužel své vystoupení sice zvládli, ale měli neplatný pokus pro nesportovní chování proudařky.

Kategorie mužů začala pokusem domácích, kdy bez jakýchkoliv problémů pokus zvládli možná měli pouze respekt z povrchu a čas zastavili na hodnotě 20:02 což byl docela dobrý výsledek(čas prvního terče však byl 18:89) v celkovém hodnocení však stačil pouze na 6. místo. Poté následovalo jedno družstvo za druhým a pokusy se pohybovali v rozmezí necelých dvou vteřin. Topolanští se představili v první polovině startovního pole, kdy trať nebyla tolik prolitá vodou a svůj bezchybný výkon korunovali časem 18:58 a prostřikem pouze setinu vteřiny a čekali co předvedou ostatní družstva. Bohužel poslední pokus celé kategorie mužů družstva Hodějic vzal naději na vítězsví a časem 18:49 předběhli topolanské o pouhých 9 setin vteřiny a brali první místo. Na stupních vítězů je doplnili Tučapy „A“, které pokusem 19:52 brali 3. místo. Družstva Drnovic se seřadili v celkovém hodnocení na 4 a 5. místo s pokusy na hranici těsně pod 20 vteřin. Za zajímavost stojí výsledky ivanovických družstev, kdy se jejich čas zastavil v naprosto stejném čase a o jejich umístění rozhodoval čas prvního terče a seřadili se na 8 a 9 místo. Dnes bylo k vidění pouze pár zaváhání a výsledková listina měla pouze jeden neplatný pokus a jeden čas za hranicí 26 vteřin. Neplatný pokus Orlovic byl zapříčiněn utrhlou hadicí B od stroje, který se převrátil mimo základnu. Velešovice nedoběhli pravý proud, když strojník špatně sledoval dění na trati. Hlubočany zaváhali na koši a pokusem těsně pod 26 vteřin brali umístění na konci výsledkové listiny. Vyrovnanost v časech svědčí o úsilí družstev promluvit do bodování okresní ligy a co nejlepší umístění na konci sezony.

V kategorii žen byl zarážející už počet startujících. Jak v loňském roce někteří předpovídali za čas se může stát, že bude v ženské kategorii více družstev jak u mužů. Domácí děvčata šli na start jako první, ale zaváhání je stálo cenné vteřiny a s časem 36:06 (první terč sražen 22:65)  skončili na devátém místě. ,Nejlepší výkon dnes předvedla děvčata z Drnovic a s časem 19:59 brali vítězství. Druhé Ivanovice „B“ ,které nemají povinnost bodovat v okresní lize s klidem předvedli čas 20:70 a na třetí místo se dnes zařadili Dražovice s výkonem 21:71. Šaratice a Velešovice předvedli standartní výkon s časy na hranici 24 a 25 vteřin a brali 4 a 5. místo. Další družstva už s malými či většími problémy sice dokončili útok, ale ne v časech zaručující dobré umístění. Hlubočany stejně jako u mužů problém na koši a jamajky z Kobeřic odpojení béčka od rozdělovače připravili děvčata o cenné vtěřinky a možnost lepšího umístění. S neplatnými pokusy se na konci výsledkové listiny seřadili Tvrožná (nesportovní chování), Ivanovice na Hané „B“ (Kikině vyběhl po nabrání vody koš a stroj ztratil vodu a v obavách o stroj Libor pokus raději ukončil) a Hodějice po problémech s béčkem na stroji paní Kolečková nedotáhla savici a ta se při vytahování z kádě rozpojila.

Dnešní soutěž proběhla bez závažnějších problémů, i když jeden malý byl, kdy děvčata z Tvarožné měli dostat červený praporek za šroubování savic po sestříknutí terčů, ale rozhodčí u kádě posoudil pokus jako platný a já jsem tuto skutečnost bohužel nepostřehl, stejně nakonec měli nesportovní chování. Další soutěž nás čeká za týden v Hlubočanech a potom pěkně sobotu co sobotu další.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář