Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Hoštic- Heroltic

6. 9. 2009

Reportáž z Hoštic- Heroltic 5. 9. 2009

travnatá plocha pro PS

Předposlední soutěž Velké ceny okresu Vyškov hostili Hoštice – Heroltice, které se zúčastnilo 26 družstev mužů z toho 5 mimo okres Vyškov a 2 nehodnocená do ligy a 14 družstev žen, z toho 1 družstvo mimo okres a 2 nehodnocené do ligy. O čem se na minulých soutěžích mluvilo pouze šeptem, je dnes   realita a boje o celkové vítězství v okresní lize budou napínavé až do poslední soutěže v Ivanovicích na Hané a to v obou kategoriích. A nebudou to boje pouze o vítězství, ale i další umístění. Celodenní páteční déšť neměl vliv na kvalitu tratě a tak měli podmínky všichni stejné a dalo se vzhledem k vývoji celkového hodnocení  VC očekávat, že soustředění družstev na své pokusy může vést k nervozitě a drobným chybičkám, které však mnohdy rozhodují. I když nedošlo k výraznému výpadku někoho z favoritů (pouze Kučerov skončil na chvostu výsledkové listiny )  drobné chybičky měli za následek umístění, jak vyplynulo z bojů na trati. Jelikož se soutěžilo na trávě, jako první nastoupili muži.

Jako na většině soutěží první pokus obstarali domácí. Pokus předvedli dobrý s rychlou vodou a proudaři nedoběhli, ale čas byl těsně za hranicí 20 vteřin.  Šaratice předvedli pokus plný chyb, kdy nenabrali vodu, měli suk na B-hadicích a pravý proud nedoběhl, a proto jejich dnešní výkon byl nejhorší platný pokus. Drnovice „A“ dnes problém při nalévání vody a prostřik na levém proudu a čas těsně za 20 vteřin. Luleč, který se nehodnotí do VC, po dobrém čase v Tučapech dnes problém levého proudu který nespojil hadice a nedoběhli k čáře stříkání. Myslejovice „A“ předvedli pokus bez zaváhání s půjčeným rozdělovačem, Tomáš dával proudnici na poslední chvíli, což mělo za následek nedoběhnutí a prostřik s časem 21:45. Drnovice „B“ měli problém na rozdělivači kdy Tonda dával béčko až hodný kousek od základny a strojník zareagoval pozdě i tak čas 22:31. Topolany „A“ měli bezproblémový pokus s menším nedoběhem na pravém proudu. Tvarožná (B- venkov)  měla problémy se spojením savic jinak bez problémů a čas 24:27. Ivanovice „A“ předvedli dobrý pokus bez problémů s dobrou prací strojníka. Orlovicím zaváhal pravý proud se spojem na základně, strojník i rozdělovač celou věc dobře odhadli a počkali, ale čas byl neúprosný. Myslejovice „B“ s půjčeným Karlem na rozdělovači, který chyboval, špatně zapojil levý proud a čas 35:75. Ivanovice „B“ pěkný pokus s rychlou vodou a prostřikem na pravém proudu a čas 22:51. Tučapy „A“ dnes nezaváhali, i když Karel dával proudnici nadoraz a čas 19:15.  Topolany „B“ dnes měli smůlu a zapsali si  neplatný pokus, když Laďa nestihl sešroubovat savice do sestříknutí terčů. Mokrá (B- venkov) obdrželi také neplatný pokus ,když se nepodařilo sestříknout terč a pokus předčasně vzdali. Hlubočany předvedli standartní pokus s pomalejší vodou, kdy se strojník zdržel s B-spojem jinak OK a čas 20:85. Tučapy „B“ pokus bez vážnějších chyb jen prostřik na pravém proudu. Velatice (B- venkov) problém s rozdělovačem a dlouho šla voda. Kučerov zaváhal na levém proudu, kdy se  Vlasťa  zdržel se spojením hadic a  strojník nepočkal s vodou čas až 30:74. Jabloňany „B“ (BK) dnes nejlepší pokus bez zaváhání a čas pod 19 vteřin. Dětkovice měli pokus pevně ve svých rukou na hranici svého maxima s časem 25:11. Dražovice zaváhali na koši a proudaři  nedoběhli což jim stačilo na čas 22:30. Radslavice měli stejný problém s košem jinak bez problémů čas ale až 24:59. Jabloňany „A“ měli suk na B- hadicích a prostříkli na pravém proudu, což je zařadilo dnes až do druhé desítky. Drnovické céčko malé zaváhání na koši jinak v pohodě a čas stačil na druhou desítku. Poslední pokus předvedli Habrovany, který se jim povedl bez vážnějších chyb a čas jim stačil na 8 místo.

Kategorii žen zahájili opět domácí, které však neměli tolik štěstí jak muži a skončili, aniž by namočili hadice, protože se nepodařilo našroubovat koš. Velatice (B- venkov) se zdrželi s rozdělovačem na základně a pokus dokončili v čase 35:86. Šatice chybovali podobně  jako muži, nenabrali vodu, pravý proud nedoběhl a na B- hadicích měli pěkný suk. Luleč se nehodnotí do VC, ale i tak na své druhé soutěži  pěkný pokus s mírným zaváháním na rozdělovači,  i tak to stačilo na bednu. Velešovice s půjčenou naběračkou se nevedlo a po jejím upadnutí na základně a následném špatném nabrání vody se čas zastavil až za 30 vteřinami. Dražovice předvedli dnes nejlepší pokus s prvním sestřikem pod 18 vteřin a celkově 18:62. Ivanovice „A“ pokus s nedoběhnutým pravým proudem a čas až 34:23. Orlovice nenabrali vodu a čas až za 40 vteřin. Drnovice „A“ s půjčenou proudařkou, která nestihla napojit proudnici dnes čas až 28:79. Ivanovice „B“ nenapojili béčko na rozdělovač a i když strojnice zareagovala, zaváhání stálo cenné vteřiny a čas 26:66. Kobeřice dnes měli smůlu na základně, kdy po výstřelu startéra  upadla savice s košem na zem, holky sice situaci zvládli ovšem zdržení bylo takové, že stačilo na čas 32:35. Hlubočany rozběhli pokus bez problémů,  ale levá proudařka nezvládla nápor vody, ztratila rovnováhu a proudnice ji uhodila do oka, nesestříkla terč a tudíž NP. Hodějice měli problém se spojením hadic, strojnice odběhla od základny, aby spojila a potom doháněli ztrátu, ale čas byl neúprosný dnes 24:57. Poslední pokus předvedli Radslavice, které si bez většího zaváhání doběhli pro druhé místo s časem 22:82.  Malou kaňkou celé soutěže byla nepřítomnost zdravotní služby na soutěži. Při zranění proudařky z Hlubočan musel pomáhat profesionál Petr Mrázek z HZS JMK přítomný na soutěži i když nemusel a měl to zajistit pořadatel. Za jeho odbornou pomoc mu patří dík. Klára má otřes mozku a zůstala na pozorování v nemocnici.   

Jak jsem již uvedl v úvodu, napětí letos bude až do úplného konce. Boje budou hlavně o celkové vítězství v obou kategoriích mezi dvěma družstvy, i když v kategorii žen mají Dražovice sice pouze teoretickou šanci na vítězství, ale mají. O vítězství se poperou v mužích prozatím vedoucí Topolany s Drnovickým áčkem a v ženách, vedoucími  Drnovicemi „A“ a Hodějicemi. O třetí pozici se v mužích mohou ucházet Ivanovice na Hané „A“ a Tučapy „A“, které dnes nezaváhali a bodovali, jak to šlo. V ženách budou soupeřit Dražovice a Ivanovice na Hané „A“. O pátém místě je rozhodnuto a získají ho Kobeřice. O šesté místo budou bojovat Hlubočany a Šaratice společně s Hošticemi a Radslavicemi, které dnes zabrali a získali druhý nejvyšší počet bodů. V mužích se o páté místo uchází 3 družstva a umístění o 8 až 12 místo bude také velice zajímavé, protože o něj bojuje 5 družstev, které mají vyrovnané výkony. Doufejme, že poslední soutěž neovlivní počasí a můžeme se tešit společně na rozuzlení celoročního klání. Věřím že se všechna družstva připraví jak nejlépe umí a jejich celkové umístění bude obrazem jejich celoročního snažení. Přeji všem mnoho úspěchů a pevné nervy. V sobotu 12. 9. Ve 13 hodin nashledanou v Ivanovicích na Hané.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář