Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Ivanovic na Hané

13. 9. 2009

Reportáž z Ivanovic na Hané 12.9.2009-travnatá plocha proPS

 

Poslední 13 soutěž VC hostili v sobotu Ivanovice na Hané a soutěž to byla opravdu vydařená a hodna zakončení ligy. Cestu si sem našlo 32 družstev mužů z toho 7 mimo okres vyškov a 5 nehodnocených do ligy. V ženách se představilo 16 družstev z toho 1 mimo okres Vyškov a 4 nehodnocené do ligy. Doplňkem soutěže byl souboj veteránů nad 35 let, kde soutěžilo 8 družstev. Celé klání se neslo v duchu soubojů o celkové umístění ve VC a že bylo o co bojovat ukazovala celková tabulka po soutěži v Hošticích, kdy nebylo jasné umístění na prvním až čtvrtém místě jak v ženách tak i v mužích a další minisouboje o další příčky. I přes vypjatost situace proběhla soutěž bez emocí, nesla se v kamarádkém duchu a fandili si všichni soupeři navzájem. Vyhrát však může pouze jeden a o tom se rozhodlo na trati. Na trávě začínají muži.

 

Jako první nastoupilo domácí áčko, které bojovalo o 3 příčku. Bohužel svou pozici na domácí půdě neobhájili a po chybě na rozdělovači museli čekat jak odpoví Tučapy „A“, ale ty by museli také totálně pokazit. Druhé na startu Myslejovice „B“ předvedli pěkný pokus s pomalejším rozdělovačem a čas za 20 vteřin. Radslavice dnes měli smůlu když nenašroubovali koš před ponořením do vody a první NP dne. Orlovice rozběhli svůj pokus bez zaváhání, ale pravému proudu u terčů upadla proudnice a než ji zvedl zpět čas neúprosně utekl. Nová Dědina (PV) předvedla pokus na hranici 18 vteřin a nasadilo našim najlepším družstvům laťku pěkně vysoko. Tuto by chtělo přeskočit určitě družstvo Tučapy „A“, které po zaváhání domácích mělo otevřenu cestu ke třetímu místu. I když se proudařům nepodařilo doběhnout až na čáru pokus na hranici 19 vteřin jim zajistil 3. příčku celkově ve VC. Luleč nebojující o body dnes zaváhal na rozdělovači . Myslejovice „A“ bojující o celkové 5 místo sice rozběhli pokus dobře, ale proudaři nedali proudnice a bylo po nadějích. Poté nastoupil favorit soutěže Topolany „A“ a každý byl zvědavý co předvedou. Svoji úlohu zvládli na jedničku a svým bezchybným výkonem s časem 18,56 si řekli o prvenství ve VC. Další družstvo Tučapy „B“ zaváhali na koši a čas za 22 vteřin. Hlubočany bojující o 8 místo celkově dnes předvedli pokus z lepších v letošní sezoně a s časem 19,42 zaskočili všechny ostatní soupeře a hlavně sami sebe i když byla pomalejší voda při problémech na spoji. Ivanovice „B“ pěkný pokus s menšími problémy na béčkách. Topolany „B“ dnes měli smůlu když David špatně zapojil béčko na rozdělovač a při tlaku vody vyskočilo i přesto dokončili. Vyškovské Dětkovice dnes nesešroubovali savice a NP i když pokus dokončili. Počenice (KM) předvedli pokus s rychlou vodou a nedoběhli proudy a velký prostřik na levém proudu. Mostkovice (PV) pokus se zdržením proudů na základně a poté nedoběhli k terčům. Hoštice- Heroltice dnes předvedli jeden ze svých pěkných pokusů i když Petr při doběhu k čáře upadl, ale zavčasu obrátil proudnici k terči a trefil. Drnovice „A“ měli po pokusu Topolan „A“ už jen teoretickou šanci na celkové prvenství a pokus rozběhli dobře, ale po výstřiku vody ze stroje odpadlo béčko od stroje a bylo po nadějích. Pokus přesto dokončili a v Topolanském táboře vypuklo šílenství. Kučerov pozaváhání Myslejovického áčka měl otevřenou cestu k pátému místu celkově. Tuto šanci uchopil pevně za pačesy a s pokusem s menším zaváhání na koši dal čas 19,50 a čekali jak odpoví Habrovany. Ivanovice „D“ poskládané pouze pro tuto soutěž bohužel neplatný pokus když všechno zvládli, bohužel pravému proudu vyklouzla proudnice a nebyla snaha pokus dokončit. Drnovice „B“ měli problémy pravého proudu na základně strojník ale podržel vodu pokus dokončili, bohužel levý proud přešlápl. Velešovice měli pomalejší levý proud. Ostrov u Macochy (BK) měli pomalý pravý proud a levý zas moc rychlý a přešlápl a NP. Drnovice „C“ pěkný pokus, strojník počkal s vodou až doběhne proud bohužel NP pro nenašroubovaný koš. Šaratice se zasekli na koši když upadla košařka ale pokus dokončili. Chvalkovice na Hané s čistokrevnou PS 12 špatně nabrali vodu jinak vše v pořádku. Dražovice měli pokus na hranici 20 vteřin s pomalejším levým proudem. Habrovany i když bojovali s Kučerovem o páté místo půjčili si naběrače a ten nezklamal ale levý proud nedoběhl a prostříkl 4 vteřiny a konec pátému místu. Dětkovice (PV) zaváhali na levém proudu na základně a i když pravý proud stříkl sedmnáctku levý doháněl ztátu a čas běže a běžel. Domamyslice (PV) neplatný pokus. Lysice předvedli pěkný bezchybný pokus s časem těsně za dvacet vteřin. Poslední na trati mužů Hodějice měli mírné problémy na proudech a pokus dokončili v čase 19,56.

 

V ženách se předvedlo jako první domácí áčko, které podobně jako kluci bojovalo o třetí místo celkově. Bohužel osud tomu chtěl jinak a i holky chybovali na pravém proudu a čas za 30 vteřin i když první byl již v 18,66. Radslavice „B“ nesoutěžili o body pokus s chybou košařky, která nepovolila dostatečně savici a držela spojařku která nemohla zašroubovat, dokončili ale za hranicí 25 vteřin. Drnovice „A“ bojující o první místo předvedli pokus s dvěma chybičkami. Jedna u sacích kdy strojnice dala špatně savici a Petra si musela pomoci se srovnáním a levý proud prostříkl. Čas se zastavil za 20 vteřinami a čekalo se co předvedou Hodějice. Ivanovice „B“ mírně chybovaly na levém proudu. Luleč měl pokus sice pěkný, ale levý proud nedoběhl a byl konec dobrému umístění (první terč 21,75). Velešovice dnes předvedli svůj nejlepší výkon letošního roku s časem 21,99. Poté nastupovali holky s Hodějic s odhodláním pokořit Drnovický čas a vyhoupnout se na celkové první místo. Svůj úkol splnili, strojnice tentokráte trošku počkala s vodou což se vyplatilo a výsledný čas 19,91 je katapultoval na první místo. Ivanovice „F“ jinak vítězky z Myslejovic, družstvo tří generací mel pouze problém s nedoběhnutím levého proudu, který však předvedl bezchybný sestřik zdálky. Hoštice-Heroltice pěkný pokus se zaváháním levého proudu, který nedoběhl ale srazil bez většího prostřiku. Radslavice „A“ měli pokus s problémem na koši, ale jinak všechno zvládli a čas těsně za 22 vteřin. Dražovice pokus se zaváháním na koši a levém proudu prostřik čas 20,35 jim však po zaváhání domácího áčka stačil na celkové třetí místo ve VC. Drnovice „B“ měli problém s nabíraním vody a i když pokus dokončili po vytažení savice z kádě chyběl našroubovaný koš a tudíž NP. Hlubočany s půjčeným proudem zaváhání na levém proudu kdy vypadlo klubo hadice a ztráta jinak vše v pořádku. Šaratice bojující mimo jiné o celkové 6 místo s předešlými na startu Hlubočany mohli využít mírného zaváhání a strhnout pozici na svou stranu ale pravý proud nedal proudnici a pokus pro zranění proudařky nedokončili. Kobeřické Jamajky předvedli pokus s prostřikem levého proudu jinak v pořádku. A nejlepší přišlo na závěr kdy holky z Petrova (HO) předvedli nejlepší pokus a soutěž vyhráli.

 

I když byl již pokročilý čas a začalo se smrákat na trať nastoupily veteráni nad 35 let kde se zapojilo 9 družstev z toho dvě ženská. Boje si nezadali s těmi ligovými, každý do nich dal vše co mohl. První domácí céčko zalilo rozdělovač. Poté Kamenec dobrý pokus který stačil na třetí místo. Tučapy měli smůlu když po výstřelu startéra spadla savice s košem. Kluci se snažili ale Mira Pokluda koš nenašrouboval. Topolanům nestačilo vyhrát ligu museli si urvat vítězství i ve veteránech ale zaslouženě. Pěkným zpestřením bylo vystoupení Kelišek z Hodějic které uvolnili atmosféru a potom zaslouženě vyhráli na trati. Domácí Ivanovice Dámy cvičící naposledy před dvaceti lety neztratili nic ze svého umu a pokus se starým způsobem sání vody dokončili i v dobrém čase. Hlubočany postavili celek s členy z okresní ligy (zastoupení Šaratice, Ivanovice, Hoštice Kučerov) a svým výkonem zaskočili hlavně sami sebe když dokončili v čase těsně za 20 vteřin a skončili celkově druzí. Ivanovice po 22 letech pěkný pokus trošku pomalejší rozdělovač.

 

Co říci na závěr- král je mrtev ať žije král. Máme nové vítězné celky VC okresu Vyškov. Bojovalo se až do poslední soutěže, což bylo jen a jen dobře a o to více se každý soustředil na svůj pokus. Nebylo žádných větších problémů na soutěžích všichni jsme byli na jedné lodi a v Ivanovicích jsme dokázali, že jsme jedna velká rodina a můžem soupeřit na trati a přesto být kamarádi. Fandění jeden druhému, bylo to nejhezčí co jsem v letošním ročníku zažil a věřím, že tomu tak bude i v příštím roce. Dovolte mi poblahopřát všem za Vaše letošní výkony. Někdo odjížděl z Ivanovic spokojen, jiný musí přemýšlet co v příštím ročníku zlepšit, aby se celkové umístění zlepšilo. Všichni jste srdečně zváni do Dražovic, kde 10. října od 18 hodin proběhne závěrečné vyhodnocení VC a předány poháry nejlepším. Věřím, že se během zimy vyskytne možnost napsat reportáž z nějaké akce, kterou uspořádá některý ze sborů nebo najdeme jiný zdroj co zde přes zimu napíšeme .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář