Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Kučerova

26. 7. 2009

Reportáž Kučerov 11.7.2009 

travnatá plocha pro PS

Zamračené sobotní odpoledne přivítal Kučerov páté pokračování Velké ceny okresu Vyškov v požárním útoku. Sjelo sem celkem 36 družstev z toho 23 mužů a 13 žen. V kategorii mužů startovala 3 družstva z jiného okresu a 2 která se nezapočítávají do VC.

Jako první se na start postavil domácí tým, který chtěl domácím ukázat co se v nich skrývá a po celotýdenním vyčerpávajícím tréninku urvat co nejlepší umístění bohužel prostřik Kamila na pravém proudu připravil domácí o lepší umístění a možná i první místo, ale nic se mu nesmí vytýkat běžel proud na své třetí soutěži a ještě není tolik vyběhaný a podle času prvního terče, který byl zároveň nejlepším terčem celé soutěže je zřejmé, že pokud Kučerov vypiluje chybičky může se ve zbytku sezony pohybovat i na příčkách nejvyšších.Šaratice rozběhli útok dobře snad jen trošku pozdě voda stála drahocenné vteřinky. Myslejovice „A“ měli svůj výkon pevně pod kontrolou a snad jen trošku pozdější voda ale čas stačil na celkové 2. místo. Drnovice „B“ načali smůlu favorizovaných celků, jelikož se koš dotkl hladiny před našroubováním znamenal první NP dnešního odpoledne. Topolany „B“ se nezapočítávají do hodnocení ligy, ale na domácí půdě předvedli slušný výkon, chytli slinu a zkusili si to v Kučerově a jen přivřený kohout pravého terče připravil Topolanské o umístění. Hodějice se taktéž nezapočítávají do hodnocení ligy a na druhé soutěži po sobě nezapojili rozdělovač a druhé NP dnešní soutěže. Tučapy „A“ rozběhli útok bez problémů už se schylovalo k výstřiku proudů a prasklá hadice B od stroje znamenala třetí NP soutěže. Myslejovice „B“ předvedli bezchybný výkon, ovšem čas byl neúprosný. Hlubočany s jednou změnou v sestavě na postu strojníka rozběhli útok dobře, trošku pozdější voda a pád rozdělovače je připravil o drahocenné desetinky. Drnovice „C“ provedli bezchybný výkon a jen mírné zaváhání na pravém proudu a celkové 3. místo je pro kluky povzbuzení do dalších soutěží. Tučapy „B“ se rozběhli bez chyb ke svému pokusu, avšak prasklé zuby na prvním  B spoji od stroje znamenal další již čtvrté NP v soutěži a dnes ani jeden bod do Tučap. Topolany „A“ dali trošku později košík to se projevilo na celkovém čase. Jabloňany „B“ dnes měli problémy na terčích, ten samý problém měli i Habrovany a umístění ve druhé desítce. Dětkovice nenasadili koš a čas stačil na poslední hodnocenou pozici. Ivanovice na Hané „ A“ předvedli útok bez problémů avšak čas byl neúprosný. Orlovice problémy na koši, pomalejší béčkař a stroj a umístění ve druhé desítce. Ivanovice na Hané „B“ měli pomalejší vodu a prostřik na pravém proudu a umístěním uzavřeli první desítku. Drnovice „A“ provedli svůj pokus bez zjevných problémů a dnešní výkon 19:22 jim pohodlně stačil na první místo. Hoštice-Heroltice  měli pomalejší béčka jinak bez zaváhání ovšem na konci viděli červený praporek za překročení časového limitu na přípravu základny a pátý NP. Jabloňany „A“ měli pozdější koš a čas stačil dnes na bramborovou medaili. Mokrá u Brna  nezapojila rozdělovač, pozdější voda ze stroje pokus dokončili avšak peprné slovíčko u kádě a šestý NP. Poslední v mužské kategorii nastoupili Dražovice jež měli problém na koši a nedoběhli oba proudy a čas je zařadil na konec výsledkové listiny.

Kategorii žen odstartovalo domácí družstvo Kučerova. Děvčata se pilně připravovala na svou domácí premiéru rozběhli pokus dle svých momentálních možností, ale zaváhání pravé proudařky stál holky mnoho času a bohužel umístění na poslední hodnocené příčce. Holky však předvedli snahu a i přes problémy se snažili útok dokončit a nezabalili to. Doufám, že se s nimi budeme potkávat i na dalších soutěžích. Dražovice mírný problém na koši a pravém proudu ovšem čas stačil na 2. místo. Hodějice bez problémů nedoběhnutý levý proud, avšak dobře sestříknutý a čas dnes nejlepší 18:59. Hlubočany rozběhli pokus bez problémů s dvěma půjčenými z Hoštic, ale zastavený benzín na stroji připravil děvčata o dobré umístění. Velešovice měli problém na koši, Šaratice bez problémů. Radslavice nenasadili koš a první NP v ženské kategorii. Habrovany levý proud se zdržel na základně jinak bez problémů. Ivanovice na Hané bezproblémový pokus snad jen nedoběhnutý pravý proud, ale celkové 3. místo. Drnovice „A“ s dvěma půjčenými z Dražovic povedený pokus avšak trošku pozdější voda a dnes bramborová medaile. Orlovice drobné chybičky a čas stačil na 9. místo. Hoštice-Heroltice nenasadili koš a druhý NP. Jako poslední nastoupila děvčata z Kobeřic, útok byl bez problémů, ale pravý proud nedoběhl a prostřik více jak 2 vteřina stál holky umístění na bedně jelikož měli první proud v 18:85.

Celá soutěž by měla dobrý spád nebýt řešení protestu Topolan „A“ ohledně nesportovního chování. Domácí spěchali, jelikož je čekalo ještě okrskové klání 13 družstev na dva pokusy a nechtěli, aby soutěž sklouzla do večerních hodin. Sami jste si mohli všimnout, že na příští rok se můžeme těšit na kvalitní trať, která již byla k vidění vlevo od stávající bohužel nedorostlá tráva neumožnila start již v letošním roce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář