Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Myslejovic

10. 8. 2009

Reportáž Myslejovice 8.8. 2009, travnaté hřiště

Velká cena okresu Vyškov zavítala ve svém desátém pokračování do Myslejovic na 2. ročník soutěže o putovní pohár starosty obce. Zavítalo sem 22 družstev mužů a 10 žen. Z hostů z okolních okresů přijeli 3 družstva v mužské kategorii a 2, která nejsou hodnocena do VC. V letošním roce přálo Myslejovickým počasí, tak že trať u potoka byla připravena na pokusy družstev v co nejvyšší možné kvalitě. Parné odpoledne patří k létu což však nevadí když je kvalitní občerstvení a v kádi bylo vždy dost vody na zvlažení, horší to bylo s dotěrnými vosami které nás provázeli na každém kroku. Domácí se snažili celou soutěž zpestřit doplňkovou soutěží o nejuniverzálnějšího hasiče ve spojování hadic na čas ovšem nebyl o ni mezi návštěvníky zájem což však byla velká škoda a pro pořadatele zbytečně vynaložené úsilí. Jelikož byl povrch travnatý první na řadu šla kategorie mužů.

Jako první na startu se představilo domácí družstvo „A“, které svůj pokus rozběhlo až příliš rychle a proudaři nedoběhli až k čáře a prostřik na obou proudech vzal naději na pěkné umístění před domácím publikem. Druhé družstvo na startu prozatím vedoucí celek VC Drnovice „A“ dnes bohužel neplatný pokus z důvodu špatně zapojeného rozdělovače. Tučapy „A“ doufali v přerušení série 5 NP v řadě a dnes všecno klaplo jak mělo bohužel Karel asi nebyl zvyklý dlouhou dobu na vodu, která ho dnes asi překvapila a svým prostřikem možná připravil kluky o první místo, jelikož Martin na levém proudu srazil svůj terč dnes v nejrychlejším čase 17:76. Jabloňany „B“ dnes nezvládli našroubovat koš a čekal je dnes druhý neplatný pokus. Ivanovice na Hané přijeli dnes s jedním družstvem, které předvedlo bezchybný pokus s prostřikem na pravém proudu díky němuž obsadili až 12. místo. Drnovice „B“ se rozběhli ke svému pokusu s odhodláním napravit to, co se nepovedlo áčku a sebrat ostatním konkurentům co nejvíc bodů, ovšem rychlá voda měla za následek nedoběhnutí a problémy na levém proudu a velký prostřik a umístění v druhé desítce.          Myslejovice „B“ provedli svůj požární útok pořádku ovšem prostřik na pravém proudu je zařadil až za áčko. Hlubočany předvedli svůj standart s časem na hranici 20 vteřin což dnes stačilo na osmou příčku. Dětkovice si dnes vybrali smolný den stejně jako v Hodějicích a problém levého proudaře, kterému upadla hadice předvedli pokus na hranici 27 vteřin a druhou polovinu výsledkové listiny. Drnovice „C“ předvedli pokus bez vážnějších chyb a jejich pokus stačil na celkové 11. místo. Tučapy „B“ nenapojili proudnici na levém proudu, pokus sice dokončili, čas však stačil na 15. místo. Orlovice měli problémy na spojích savi, které se zasekli a nešli zašroubovat a čas neúprosně ubíhal, nakonec  předposlední hodnocený čas. Topolany po náročném týdnu zajišťování pořadatelské služby a technického zabezpečení rychlostních testů Škody  Motorsport, měli po zaváhání všech konkurentů  v celkovém hodnocení VC možnost dotáhnout se na vedoucí Drnovice „A“ a odskočit pronásledovatelům na dalších místech, což se nakonec povedlo, i když to nestačilo na celkové první místo, ale v hodnocení VC brali plných 20 bodů a dosáhli toho co jsem popisoval. Hodějice, které nejsou hodnoceny ve VC předvedli opět svůj parádní pokus bez chyb s časem pod hranicí 19  vteřin brali zaslouženě vítězství. Radslavicím nedoběhl pravý proud což mělo za následek více jak 23 vteřinový prostřik a poslední platný čas dnešního dne. Kučerov předvedl opět pěkný pokus těsně za hranici 20 vteřin a svým umístěním na 6. místě celkově se přiřadil ke kandidátům na celkové 3 místo ve VC. Dražovicím se dnes také vedlo velice dobře a jen prostřik na levém proudu je připravil o nějakou tu příčku výš v celkovém hodnocení a pouze o jedinou setinku vteřiny předběhli celkově Hlubočany. Habrovany dnes opět ukázali, že umí nahlédnout pod 20 vteřin a svým pokusem se zařadili na celkové 5. Místo. Myslejovice sestavili pro domácí soutěž ještě družstvo „C“, které však mělo problém s rozdělovačem. Pokus dokončili, ale čas stačil až na 18. místo. Hoštice- Heroltice v kompletní sestavě mírně zaváhali na sání a toto zdržení je zařadilo na celkové 9. Místo. Domamyslice z okresu Prostějov se nahlásili do soutěže těsně před koncem mužské kategorie což pravidla povolují a předvedli bezchybný pokus, který jim vynesl celkové 2. místo. Poslední v mužské kategorii nastoupil Ostrov u Macochy z okresu Blansko, kluci předvedli pokus na jistotu bez závažnějších chyb což jim vyneslo celkově 14. místo.

Kategorii žen odstartoval pokus Ivanovic na Hané. Děvčata předvedla pěkný pokus s časem 19:47 a čekali jak se s touto skutečností poperou ostatní družstva. Hoštice- Heroltice měli mírné zaváhání na koši a čas na hranici 24 vteřin nedával dobré šance na umístí, ale!!. Dražovicím se na základně zdržel levý proud a toto se projevilo na celkovém čase. Hlubočany bohužel ke svému pokusu vůbec neodstartovali z důvodu nenastartování stroje na zakladně do 5 minut, které má družstvo na přípravu a po uplynutí této doby musel rozhodčí zvednout bohužel červený praporek. Hodějice s jednou půjčenou členkou bohužel dnes zaváhali na levém proudu, který se zdržel na základně a potom nedoběhl k terčům a výsledný čas stačil až na 6. místo. Velešovice odběhli svůj pokus s problémy na levém proudu, avšak nakonec měli neplatný pokus za nesportovní chování u sacího vedení. Radslavice rozběhli svůj útok dobře rychlejší voda zapříčinila nedoběhnutí na proudech což neunesla levá proudařka a nějakým peprným slovíčkem toto okomentovala a byla za to odměněna červeným praporkem. Drnovice předvedli svůj standart s mírným prostřikem na pravém proudu a s pokusem v čase 20:03 dnes brali 2. místo. Orlovice měli problémy na koši a čas jim stačil na poslední hodnocené místo. Kobeřice u Brna se dvěma půjčenými členkami zaváhali na rozdělovači a nedoběhl levý proud, ale i tak jim dnešní výkon stačil na 4. místo.

Dnešní soutěž zamíchala s celkovým pořadím VC, kde se v mužích Topolany dotáhli na dosah Drnovicím „A“ a o celkové 3 místo může bojovat 5 družstev. V ženách Drnovice poodskočili Hodějicím o nějaký ten bodík, ale ještě další 2 družstva mohou promluvit do pořadí na 2. místě celkově. Necháme se překvapit co nám poslední 3 soutěže VC připraví za překvapení. Myslejovickým se dnešní soutěž vyvedla, nebylo větších front u občerstvení i jeho kvalita byla dobrá a můžeme jim jen popřát mnoho štěstí v oblastním kole v Břeclavi kde budou náš okres reprezentovat společně se ženami Dražovic. VC bude pokračovat 29. srpna v Tučapech.                                      

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář