Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Tučap

30. 8. 2009

Reportáž z Tučap 29.8. 2009 – travnaté hřiště

Jedenácté pokračování VC okresu Vyškov zavítalo v sobotu do Tučap na 8. Ročník soutěže o pohár starosty obce a pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Vrásky pořadatelům dělal určitě vytrvalý dopolední déšť, který však tučapské trati moc neublížil, jelikož má tvrdý podklad  a  déšť nebyl zas tak vydatný, aby ji podmáčel do stavu, kdy by nebylo možné soutěžit. Podmínky měli všechna družstva stejné a každý musel odhadnout  s  jakou razancí si může dovolit jít do svého pokusu. Celá lapálie s počasím, které v letošním roce komplikovalo přípravy více soutěží, mohla mít vliv na to, jak tato situace zahýbe s celkovým pořadím. Jelikož se soutěžilo na trávě, jako první nastoupili muži.

První se na trati představilo domácí áčko, které bojuje o třetí příčku v celkovém hodnocení. Problémy Karla s napojením proudnice a jeho vzdálenost od terčů byla příčinou prostřiku 2.45 vteřin a konec nadějí na dobré umístění. První Martinův terč by jim však v pohodě stačil na stupně vítězů. Druhé na startu Ivanovice na Hané „B“ rozběhli pokus dobře bez problémů, jediný problém mohl být se zapojením spoje hadic pravého proudu na jeden zub, spoj vydržel a pokus byl dokončen i v solidním čase. Drnovické béčko mělo smůlu se zdržením rozdělovače na základně, strojník musel počkat s vodou a čas se zastavil těsně za hranicí 24 vteřin. Myslejovické áčko, které si dělá taktéž zálusk na celkovou třetí příčku rozběhlo pokus v dobrém tempu, které utlo až nezapojení proudnice Tomášem na levém proudu a konec nadějí na dobré umístění. První terč by však myslejovickým zaručil první místo, jelikož byl nejlepším terčem soutěže. Domácí tým „B“ chtěl po zaváhání áčka napravit domácím reputaci pokus napálili rychlejší voda zaskočila proudaře, kteří  nedoběhli čas však zastavili těsně za hranicí 20 vteřin a domácí souboj vyhráli. Topolany bojující o první příčku celkově nesmí zaváhat pokud na ni chtějí pomýšlet a při jejich pokusu to bylo znát. Béčkař sice uklouznul na základně a na stroj napojoval až na druhý pokus, své zaváhání však napravil a Topolany  dnes pod 19 vteřin a očekávali, jak odpoví další soupeři. Hned následující byl největší rival v boji o vítězství Dnovické áčko. Pokus to byl pěkný avšak mírné zdržení pravého proudu na základně mělo za následek nedoběhnutí a mírný prostřik a čas těsně pod 20 vteřin. Myslejovické béčko bojující o umístění na 6-10 místě celkově předvedlo pokus bez zaváhání a s časem těsně pod hranicí 20 vteřin se zařadili za Drnovice „A“. Tvrožná      ( B- venkov) měla problémy s rozkopnutím základny od pravého proudaře, který neubrzdil doběh a i když se podařilo útok dokončit čas se zastavil za hranicí 30 vteřin. Dražovice rozběhli útok v pořádku, rychle což mělo za následek nedoběhnutí proudků a velký prostřik. Velešovice předvedli ve svém pokusu nenabrání vody a čas přes 40 vteřin. Ivanovice na Hané „A“ neponechávají boj o celkové třetí místo náhodě a svým dnešním výkonem se mu hodně přiblížili. Bezproblémový pokus s časem za hranici 19 vteřin je zařadil na bramborovou pozici. Šaratice dnes doplatili na terén proudař nedobrzdil doběh na základnu, čímž si rozhodil nařadí a zdržení musel dohánět. Strojník nepočkal s vodou a tím připravil ostatní o lepší čas. Luleč nebojující o body do ligy zavítal do Tučap, jelikož patří do stejného okrsku. Pokus měli dobrý rozděloveč však upadl nedovřel střed a konečný čas se zastavil za 26 vteřinami. Radslavice zaváhali na koši a pravý proud nenapojil proudnici a čas se zastavil za 35 vteřinami. Račice s půjčeným strojem z Habrovan nadvakrát nabírání vody a bohužel dnes poslední místo. Dětkovice předvedli svůj standartní pokus s pozdější vodou a problémy na levém proudu. Kučerov patřící také k bojovníkům o celkové třetí místo předvedl pěkný pokus se zaváháním košaře na startovní čáře a mírném prostřiku půjčeného Owena na pravém proudu ale čas tesně za 20 vteřinami je v tomto boji udržel. Jabloňany (BK) předvedli pokus bez zaváhání a podrásali nervy Topolanským. Habrovany předvedli zaváhání košaře a nenapojení proudnice na pravém proudu a zkomplikovali si boj o celkové 3. místo. Orlovice měli pokus pro ně povedenější Vašek na stroji tentokrát počkal s vodou a čas těsně za 23 vteřin. Topolany „B“ dnes potvrdili, že jejich předchozí dva starty nebyli náhoda a bezproblémovým pokusem s časem těsně pod 21 vteřin dnes uzavřeli první desítku. Hodějice dnes zaváhali na koši jinak bez problémů a čas na hranici 19 vteřin. Topalany už pomalu slavili. Poslední okresní družstvo Hlubočany mělo pokus bez chyb jen se špatným nabráním vody. Poslední se v mužích na statr postavili družební Tučapy (UH) které však měli potíže s vodou a čas se zastavil za 28 vteřinami a Topolanští začali slavit dnešní triumf.

Po nezbytném přesunutí terčů začala kategorie žen pokusem Dražovic. Holky zaváhali na koši a Marušce upadl rozdělovač a čas za 20 vteřin a komplikace v boji o celkové vítězství. Šaratice na tom byli podobně jako Dražovice problém na koši a rozdělovači a čas za hranicí 23 vteřin. Tvarožná (B- venkov) pěkný pokus s problémy s vodou. Hodějice předvedli svůj standartní pokus s rychlou vodou, proudy nedoběhli a prostřik na pravé straně s časem těsně za 20 vteřin. Hlubočany rozběhli pokus se zdržením levého prudu na zakladně jinak bez problémů, nářadí však dnes neuneslo zátěž a prasklá hadice na pravém proudu nedovolila i přes snahu Anety zalehnout prasklé místo (stejně jako muži v Dražovicích) pokus dokončit a první NP dnešní soutěže. Drnovice „A“ se po suveréním začátku sezony trápí, musí si půjčovat a doplácí tak na nesehranost a komplikuje si boj o celkové první místo. Dnes nenasadil levý proud proudnici a čas až za 37 vteřinami. Kobeřické Jamajky rozběhli pokus bez problémů, rychlá voda měla za následek nedoběhnutí proudů. Pravý proud srazil za 22 vteřinami, ale Zuzka se nemohla dlouho trefit. Radslavice předvedli pěkný pokus se sražením terčů,  ale práce na spojení savic po sestříknutí terčů je odsoudila ke druhému a zároveň poslednímu NP dneška. Ivanovice na Hané „B“ předvedli pěkný pokus s časem 19,5 vteřiny a vyhouply se na průběžné první místo. Luleč na své první soutěži předvedla pěkný pokus na nováčka a s mírným prostřikem na levém terči se připravili o lepší umístění. Velešovicím se zdržel rozdělovač na základné a p proud upadl a nedoběhl k čáře, přesto dokončili,ovšem s nejhorším časem. Ivanovice na Hané „A“ dnes neponechali nic náhodě a dnešním bezchybným výkonem se přiblížili na dostřel bojům o celkové vítězství VC. Poslední na trati Hoštice- Heroltice pěkný pokus se zaváháním levém proudu a prostřik.

Jak jsem uvedl  v úvodu celou soutěž komplikoval drobný déšť, ale i tak jsme mohli vidět pěkné výkony. Jedno družstvo se dostalo pod 19 vteřin, 5 družstev pod 20 vteřin a 3 družstva pod 21 vteřin což byli na takové trati krásné časy. V ženách se pod 20 vteřin dostala pouze 2 Ivanovická družstva a další dvě se dostali pod 21 vteřin. Dnešní soutěž zamíchala kartamy  v celkovém pořadí. Topolany se dnešním vítězstvím vyhouply na první místo, Drnovice „A“ dnešním třetím místem (družstva která se počítají do VC)  spadli na druhé místo. Ivanovice na Hané „A“ si dnešním druhým místem z okresu upevnili třetí místo celkově a mírně odskočili dalším třem kandidátům v boji o celkové třetí místo. Zajímavý bude jistě i souboj o 6-10 místo respektive 12 místo kde jsou minimální rozdíly. V ženách se sice na prvním místě zatím drží    Drnovice „A“, ale Hodějice se přiblížili na minimální rozdíl. O třetí místo si dnešním výkonem řekli Ivanovice na Hané „A“, ale mimo hru určitě nejsou ani Dražovice. Poslední dva závody v Hošticích a Ivanovicích budou hodně napínavé a každé zaváhání na předních příčkách celkového hodnocení  bude pro družstvo velkou ztrátou. Tak že za týden v Hošticích nashledanou.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář