Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž Kučerov 2010

12. 7. 2010

Reportáž z Kučerova 10.7.2010- travnaté hřiště

Osmé zastavení VC okresu Vyškov bylo na novém travnatém hřišti v Kučerově. Základna na pevném povrchu ze zámkové dlažby a nová trať, už ne tak z kopce, která však dělá mnoha týmům problémy. V loňském roce nejvíce neplatných pokusů a problémy favoritů. Parné odpoledne, nebe bez mráčku a teměř  nedýchatelno, tak nás přivítal Kučerov. Počasí nás však nemůže zastavit a proto krátce po třinácté všechno začalo. 5 družstev, které se účastnili souběžně na mistrovství republiky dorostu v Litomyšli, si odběhli své pokusy pro soutěž do Kučerova na předchozí soutěži v Topolanech. Dnes se zúčastnilo 25 družstev mužů z toho 3 mimo okres Vyškov a 2 nehodnocená do VC, v kategorii žen se na startu představilo 10 družstev z toho jedno mimo okres Vyškov. Povrch byl travnatý a proto šli na start první muži.

Domácí Kučerov chtěl napravit loňský výkon, ale domácí půda opět nebyla nakloněna stoprocentnímu výkonu, když o sebe základně nešťastně zavadili bratři Bačovští a Vlastík si rozhodil spojky a toto zdržení už nebyl schopen dohnat. Dokončili sice v čase 22,38, ale takový výkon si určitě nepřáli mít na svém kontě. Topolany dnes opět předvedli, proč vyhráli loňský ročník VC, a i když měli téměř vteřinový prostřik, na vítězství to nakonec stačilo a byl to jediný čas pod 19 vteřin. Drnovice „A“ měli problém na levém proudu, když si proudař při odběhu ze základny vzal špatně klubo a měl nadlouho koncovku, vše ale nakonec zvládl a svůj čas dokázali stlačit pod 20 vteřin s téměř totožným sestřikem. Šaratice měli problémy s půjčeným proudem z Topolan, který se zdržel na základně a všichni poté museli čekat, až doběhne k terči. Hlubočany dnes měli smůlu s rozpojenými béčky, které nevydrželi nápor vody a opětovné spojení stálo hodně času, jinak byl pokus rozběhlý na pěkný čas. Tučapy „A“ dnes nechybovali na proudech, ale dnes to neklaplo na nabírání, které bylo prováděno nadvakrát a čas běžel. Drnovice „B“ měli stejný problém jako Hlubočany, rozpojili se jim béčka, která pěkně zkropila přihlížející diváky. Útok dokončili v čase na hranici 30 vteřin. Mokrá (Brno –venkov) po vítězství v Topolanech nenechávalo nikoho na pochybách že umí a čekalo se, jak zvládnou trať v Kučerově. Levý proud při doběhu na základnu uklouzl, situaci zvládl a poté předvedl prostřik. První terč byl sražen v čase, který by stačil na vítězství. Velešovice předvedli velice povedený pokus s dobrým časem, ale umístění v druhé desítce. Tučapy „B“ stejně jako v loňském roce předvedli neplatný pokus když ani jeden proudař nedal proudnici a svůj pokus vzdali a ještě béčkař se choval nesportovně. Myslejovice „B“ dávají svému áčku nafrak a předvedli to i dnes a jen díky prostřiku na levém proudu skončil pátí. Drnovice „C“ dnes měli pomalý košík a opět předvedli, že zrají jako víno a musíme s nimi počítat na předních příčkách pokud nechybují. Hostěrádky Rešov měli problém na levém terči, který se zdržel na základně, ale potom stíhal co mohl a dokázali srazit terče v čase, který jim nakonec stačil na 2 místo. Radslavice měli zdržení levého proudu na základně, rozdělovač však zareagoval, zastavil ho a nechal doběhnout až k terčům. Dětkovice dnes měli rychlou vodu, ale pomalého béčkaře a díky tomu se udělal suk na béčku, ale čas docela dobrý. Myslejovice „A“ se moc snažili ale béčko nedokázali i svým bezchybným výkonem překonat a skončili hned za nimi s odstupem pouhopouhých 4 setin sekundy. Habrovany „B“ měli problémy na koši a levému proudu při doběhu k terčům vypadla koncovka z ruky, rychle napojil, ale čas běžel. Hodějice na první soutěži měli pomalý rozdělovač, špatné nabrání vody a ještě ke všemu zhasnul stroj. Pokus dokončili v čase za 30 vteřin. Tvarožná ( Brno venkov) měla smůlu na rozdělovači, kde nebyl napojen pravý proud ale i s tímto problémem pěkný čas. Kučerov „B“ poskládaný z bývalých členů soutěžního družstva měli problémy na koši a zdržení levého proudu na základně i tak bylo vidět, že se nezapomíná (moje maličkost jim vypomohla na stroji.). Moravské prosy měli pomalé nabírání a problémy se šroubováním na savicích. Hoštice Heroltice měli pěkný pokus a proudaři čekali na vodu. Jabloňany (BK) zakončili kategorii mužů neplatným pokusem. Ivanovice na Hané si svůj pokus odběhli v Topolanech. Po přesunutí terčů se představilo 6 na soutěži přítomných družstev žen.

První na startu Habrovany předvedli pěkný pokus s rozvážnou vodou, co jim nakonec po špatných výkonech ostatních soupeřek vyneslo druhé místo. Tvarožná (Brno- venkov) i když měli problémy na koši, tak jim dnešní čas zajistil třetí místo. Hodějice dnes předvedli nejlepší pokus, i když rozdělovač napojil béčko až tak 20 metrů od základny, stroj počkal s vodou a čas pod 19 vteřin. Hlubočany měli smůlu na levém proudu, který se zdržel na základně a špatně posbíral klubo, nakonec ještě při doběhu k terči vyklouzla proudnice z ruky a bylo po naději na dobrý čas, ale první terč byl sražen již v 19,64.  Velešovice s půjčeným proudem z Habrovan, který upadl, ale včas zareagoval zvedl proudnici. Kobeřice u Brna s půjčeným levým proudem z Hodějic sice pěkně rozběhlé a první terč již ve 20, ale levý se trápil. 4 celky si odběhli své pokusy v Topolanech. Drnovice „B“ jsem nezaregistroval do svých poznámek. Drnovice „A“ dávali koš nadvakrát. Ivanovice na Hané zdržení rozdělovače při překračování hadice a prostřik na levém proudu. Dražovicím se nepovedlo našroubovat na sto procent koš a zdržení a ještě prostřik na pravém proudu.

Další pokračování VC nás čeká ve Velešovicích kde je pevný povrch a tudíž se začíná kategorií žen. Musíme věřit v pěkné počasí, aby se neopakovala situace z minulého roku.

Rozhodčí do Velešovic

Hlavní: Buriánek Josef st

Plato: Brandýs Miloslav

Startér Milan Buriánek

Káď: Radek Škůrek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář