Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Hlubočan 2010

30. 6. 2010

Reportáž z Hlubočan 26.6.2010- Travnatá plocha na návsi

 

Šesté kolo VC okresu Vyškov zavítalo v sobotu do Hlubočan. Celá soutěž je součástí hlubočanských hodů a není nouze nejen o pěkné sportovní zážitky, ale je možné se i kulturně vyžít. 26. ročník přilákal do Hlubočan celkem 40 družstev. 26 mužů z toho 2 mimo okres Vyškov a 6 nehodnocených ve VC a 14 družstev žen z toho 1 mimo okres Vyškov a 2 nehodnocená do VC okresu Vyškov. Padla jedna osmnáctka a 4 devatenáctky v mužích a 2 devatenáctky v ženách. Celé odpoledně bylo prosluněné, trošku větrné, ale na terčích se to neprojevovalo. Z extraligových celků nezavítal do Hlubočan nikdo, jelikož souběžně probíhala extraliga ve Vrběticích.

Soutěžní trať měla travnatý povrch a začínali muži. Jako první se představilo domácí áčko. Klukům se na předcházejících soutěžích dařilo, forma se jim stupňovala a měli snahu dosáhnout na domácí soutěži času pod 19 vteřin, což se jim podařilo a dlouho se potom drželi na prvním místě.  I když měli problémy na koši a s roztažením béček čas se zastavil na 19,41. Druzí na řadu šli Drnovice „A“, které zaváhali na levém proudu, problém hned na základně  a potom nestíhal i na trati doběhnout. Sousedé z Kučerova se snažili co mohli, ale pomalejší voda stačila na čas za 20 vteřin. Hoštice- Heroltice měli pěkný pokus s mírným prostřikem na pravém terči. Drnovice „B“ měli ve svém pokuse problém se zasukovaným céčkem pravého proudu jinak by čas stačil na 6 místo. Šaratice předvedli útok s pomalou vodou s ohledem na situaci na trati a pomalé proudy. Myslejovické béčko předvedlo skoro bezchybný pokus a mohlo dneska skončit možná i na bedně, nebýt zbytečného ubrání plynu těsně před výstřikem z proudů. Ivanovice na Hané měli problém na stroji a nenatažený béčka, ale i tak pod 20 vteřin s téměř totožným sestřikem. Tučapy „A“ jako první pokořili čas domácích a atakovali osmnáctku, bohužel Karel byl proti a svým prostřikem zahnal čas na 19,27. Martin na levém proudu však dnes kraloval v sestřiku s časem 18,14. Drnovice „C“ chybovali na sacích, když upadl koš a naběrač ve snaze zabrzdit uklouzl a spadl. Pokus dokončili, ale čas mezitím neúprosně běžel. Velešovice měli pěkný pokus a štěstí na rozdělovači, který zapojoval béčko až po cestě. Ivanovice „B“ měli pokus se zdržením pravého proudu na základně a mírnou chybu na rozdělovači což se projevilo na čase za hranici 21 vteřin. Myslejovice „A“ měli pomalá béčka a prostřik na levém proudu. Tučapy „B“ dnes nestíhali na pravém proudu a vteřiny běželi. Poté nastupovali na základnu průběžně vedoucí ve VC Topolany a dalo se očekávat, že budou útočit na první místo. Bezchybným soustředěným výkonem s akrobatickým výkonem Libora na rozdělovači šli do vedení s časem 18,63. Dětkovice dnes nenabrali vodu a projevilo se to na čase. Habrovany „B“ měli pomalý předek a prostřik na levém terči. Luleč byl letos na první soutěži na VC, předvedli pěkný pokus ale s časem to bylo horší až za 27 vteřin. Mokrá- B- venkov měla smůlu na rozdělovači, odkud odletěl levý proud a opětovné napojení stálo hodně snažení a vteřin. Manerov, družstvo z okrsku, do kterého patří i Hlubočany, se předvedl  zaváháním na béčkách a levém proudu, což dorazili ještě moc rychlou vodou. Klukům se ale na soutěži líbilo a sbírají zkušenosti na větších soutěžích a berou si z takových chyb ponaučení.  Hlubočany „B“, družstvo poskládané pro tuto soutěž z kluků, kteří ukončili své účinkování ve starších žácích a doplněno zkušenými harcovníky v požárním sportu však měli smůlu, když špatně nasazený koš v kádi odpadl a ještě vypadla savice z kádě a jediný NP kategorie mužů, budeme se však snažit, aby se kluci zapojovali do soutěží a svoje výkony zlepšovali. Habrovany předvedli pokus se zdržením pravého proudu na základně a následným nedoběhem k terči. Orlovice měli problém na rozdělovači, kde nebyl napojen levý proud. Dražovice měli problém na nabírání, kde naběrač hledal savici od stroje a těsně po sestříknutí terčů jim odletěl rozdělovač. Tvarožná- B- venkov byla pomalá na proudech a po dokončení útoku tohoto družstva se domácí áčko radovalo, že urvalo doma 3 místo. Poslední na trati se jako již tradičně předvedli Draci s PS 8 a klasickými hadicemi. V pohodě bez zbytečného stresu a jen pro radost dokončili a sklidili za to potlesk přihlížejících. Po nezbytném přesunutí terčů o dvacet metrů zpět se na základně začala připravovat kategorie žen.

První na startu se představili domácí děvčata s pěkným pokusem, ale prostřikem na levém proudu. Dražovice měli pokus bez vážnějších chyb a čas pod 20 vteřin. Šaraticím se dnes nevedlo na pravém proudu, když proudařka nevzala klubo a zbytečně se ho snažila sebrat ze země. Drnovice „A“ měli předčasný start a prostřik na levém proudu, největší problém byl však na koši, který zůstal v kádi a jediný NP v dnešní kategorii žen. Ivanovice „B“ pěkný pokus s prostřikem na pravém proudu.  Drnovice „B“ měli pomalá béčka a pravý proud ztratil koncovku na proudnici, s ohledem na to byl i čas. Hoštice- Heroltice pěkný pokus ale na hranici 22 vteřin. Habrovany měli problém na pravém terči a velký prostřik. Luleč měl problémy také na proudech, které nedoběhli kam by měli, hlavně levý proud měl velký prostřik. Velešovice měli pomalý pravý proud, který však předvedl pěkný sestřik. Hodějice bez zraněné Vendy zamíchali se sestavou, měli však smůlu na pravém proudu, který se zdržel na základně a pak nestíhal s doběhem a prostřik. Ivanovice na Hané „A“ měli drobné problémy na rozdělovači a pomalou vodu. Poslední na trati Tvarožná B-venkov měla zbytečně pomalou vodu a prostřik na pravém proudu.

Krátce po sedmnácté hodině byla soutěž zakončena předáním odměn družstvům. K občerstvení dodám, že je co zlepšovat a i když byli 2 stánky s pitím i tak se nestíhalo. Nabídka uzenin a grilovaného masa stačila pokrýt zájem. Večer se pokračovalo ve veselí na hodové zábavě, která končila za brzkých ranních hodin. Pokud jsem se při hodnocení některého družstva spletl a napsal něco co není pravda tak se omlouvám, ale musel jsem stíhat pořadatelské povinosti a hlavně kategorii žen jsem viděl z rychlíku. Sedmé kolo VC okresu Vyškov přivítají 3.7.2010 Topolany.      

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář