Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Myslejovic 2010

30. 6. 2010

Reportáž z Myslejovic 20.6. 2010- travnaté hřiště

Soutěžní víkend pokračoval v neděli na hřišti v Myslejovicích pátým kolem VC okresu Vyškov, kde se odehrál již 3. ročník soutěže o pohár starosty obce. Co všem, nejen pořadatelům dělalo největší starosti, byla zamračená obloha. I dnes nám však bylo dopřáno a až na pár kapek v průběhu soutěže počasí vydrželo. I tak měli někteří problém vyhrabat se z podmáčené louky. Trať ovšem byla dobře připravená, kolem základny nově provedené dláždění, a tak jsme se nemuseli bát brzkého promáčení tohoto prostoru. Zbytek soutěžního prostoru vyhovoval, ale každé zaváhání soutěžního družstva, při plnění útoku a vystříknutí vody jinde než na proudech u terčů jí škodilo a stávalo se z ní kluziště, jelikož už nebyla schopna sát vodu tak rychle, jak by bylo třeba. Na kvalitě výkonů to ale znát moc nebylo. Soutěže se zúčastnilo 31 družstev mužů z toho 9 mimo okres Vyškova jedno nehodnocené do VC a 15 družstev žen z toho 2 mimo okres Vyškov a jedno nehodnocené do VC. Padlo nám 6 devatenáctek v mužích, vlastně 7, ale jeden pokus byl neplatný, u žen padla opět osmnáctka a zbylé časy byly za 20 vteřin. Travnatý povrch, tudíž první na trať muži.

Myslejovické béčko zahájilo soutěž pěkným pokusem, snad jen trochu rychlost vody. Šaratice dnes dali pozdě vodu a i tak levý proudař nedoběhl. Drnovské áčko dnes mělo lepší den a pokus bez větších chyb pod 20 vteřin. Dětkovice „B“ (PV) začali šňůru neplatných pokusů, když jim nedoběhl levý proud a vzdali. Seloutky (PV) měli podobný problém, ale nedoběhl pravý proud a taktéž vzdali. Lipová (PV) si sice odběhli pokus v čase na vítězství, zapomněli si však před svým startem vypsat lístek o hostování (půjčovali si od Bílovic), byli na to upozorněni startérem, ovšem nebyli již schopni v limitu lístek o půjčování dodat a proto se jejich pokus nehodnotil. Hostěrádky Rešov měli smůlu na rozdělovači, kde se nepodařilo napojit béčko. I když se rozdělovač snažil a chtěl dokončit, napojil béčko, ale levý proudař pokus vzdal. Poslední v této sérii NP byli Drnovice „B“, kterým se také nepodařilo dát rozdělovač  a vzdaly. Poté se na trať připravoval průběžně vedoucí celek VC Topolany. Dnes si vybrali slabší chvilku, když mírně chybovali na béčkách a levý proud prostříkl což se projevilo na čase, který se zastavil za 20 vteřinami. Čas prvního terče by jim stačil na druhé místo. To byla hozená rukavice jejich pronásledovatelům z Tučap „A“, kteří ji zvedli a pěkným pokusem s mírným prostřikem Martina na pravém proudu vytavily dnes stříbro, ale do VC plný bodový zisk. Domácí Myslejovice „A“ měli pokus s pomalými béčky a pravý proud nedal proudnici. Hoštice Heroltice si dali svůj standart s prostřikem na pravém proudu, jelikož nedoběhl. Drnovice „C“ chybovali na levém proudu, který nevzal klubo, béčkař dal špatně na stroj a svůj pokus na příkaz trenéra vzdali. Kučerov neměl dneska taky den, košík spadl do kádě, byl sice vyloven a našroubován, jelikož se nenamočila savice, ale nepodařilo se sešroubovat savice a strojník vzdal. Tučapy „B“ špatně roztáhli béčka a na proudech to taky nebylo ono s časem těsně pod 23 vteřin. Dětkovice (VY) si dnes v Myslejovicích zlepšili své maximum o 3 desetiny. Domamyslice (PV) pěkný pokus završený časem pod 20 vteřin.Ivanovice na Hané „A“ měli problém při odběhu od základny, kde se zasukoval levý proud a vše ukončili maximálně 20 metrů od základny spletí hadic. Habrovany „A“ neměli při svém pokuse větších zaváhání ale čas za 20 vteřin. Dětkovice „A“ (PV) pokus pod 20 vteřin bez vážnějších chyb, za který dnes brali 3 místo. Hlubočany s otcem a 2 syny Pěnčíkovými na sání a stroji předvedli pokus s pomalejší vodou, ale těsně nad 20 vteřin za což dnes brali třetí místo z okresu Vyškov, celkově 7. Velešovice chybovali na spojení savic, což však pomohlo vepředu, kde by nedoběhli proudy. Ivanovice na Hané „B“ dnes pomalejší předek, kde se nepodařilo ani jednomu doběhnout. Habrovany „B“ dnes chybovali na spoji savic . Krumsín ukázal pěkný pokus, s mírným prostřikem na pravém proudu, ale i to jim stačilo na vítězství. Radslavice chybovaly na levém proudu, který nevzal klubo a nestíhal doběhnout a strojník uklouzl hned na startu.  Mostkovice (PV) pomalý koš, dlouhé šroubování savice na stroj  a pomalý předek. Moravské Prusy nechali před pokusem otevřené kohouty na vypouštění vody z ventilů ale jinak bez vážnějších chyb. Čelechovice (PV) podklouznutí pravého proudu při doběhu k základně a pomalá béčka. Dražovice s dvěma půjčenými slabší béčka a nedoběh pravého proudu. Bílovice (PV) měli pokus s prostřikem na levém proudu. Po nezbytném přesunutí terčů a vyplnění přestávky tanečním vystoupením dětí z Myslejovic a blízkého okolí začala zanedlouho kategorie žen.             

První na startu Dětkovice (PV) sice pěkný pokus s velice opatrnou vodou. Šaratice s dvěma půjčenými z Hlubočan na sání měli velice rychlou vodu a nestačili doběhnout proudy. Hlubočany sice pěkně rozběhlé, ale na rozdělovači chyba, uklouznutí, vypadl rozdělovač a dlouho trvalo, než zavřela střed.Hodějice dnes bez bodového zisku, jelikož voda byla jako obvykle rychlá a dnes nestíhali oba proudy, Vendulka nedala proudnici, upadla a zranila se, proto nedokončili.  Habrovany pěkný pokus s půjčeným pravým proudem, který nestíhal. Drnovice „B“ pěkný pokus s prostřikem na pravém proudu. Ivanovice na Hané „A“ pomalý rozdělovač a dlouho se šroubovali savice. Seloutky (PV) měli pomalý rozdělovač, který napojil pravý proud na jeden zub, který tlakem vody odletěl a zásahem cizí osoby na trati, která zastavila rozdělovač a napojila hadici, měla děvčata NP. Velešovice prostříkli na levém terči víc jak 2 vteřiny. Dražovice navázali na dobrý výkon z Habrovan a i dnes dali osmnáctku a právem si odnesly vítězství za jedinný pokus pod 20 vteřin dnes v Myslejovicích. Jamajky z Kobeřic u Brna měli nováčka na koši. Premiéra však nebyla na sto procent, ale jinak pěkný pokus. Hoštice heroldce si zaběhli svůj standart s pomalejší vodou. Radslavice měli také pěkný pokus jen strojnice mírně zaváhala a připravila tým o cenné desetinky. Ivanovice „B“ si oproti výkonu z Habrovan sice trošku pohoršili, ale dnes jm to stačilo na třetí místo s časem 20,03. Poslední na trati Drnovice „A“ měli mírné problémy s rozdělovačem, proudařky se při odběhu od základny málem srazili a stroj si nabral vzduch, mírný prostřik na pravém proudu.

Soutěž sice neměla spád jako v Habrovanech, ale díky tomu, že se začínalo v jedenáct, tak se odjíždělo již kolem 17 hodiny.Byla velká úroda neplatných pokusů celkem 10, 2 v ženách a 8 v mužích Občerstvení bylo sice bohaté, ale místy se nestíhalo. Před vyhlášením došlo i pivko což mnozí nesly s nelibostí a podávali protesty. Jinak nemám co vytýkat já jsem svou židli měl, ale ostatní diváci by si zasloužili sedět, jelikož stát v kuse 5 hodin není žádný med. Pořadatelé si však všechny neduhy poznamenali a v příštím roce se polepší. Toto není kritika, na každé soutěži se najde vždy něco co se dá zlepšovat.  Příští týden se sejdeme v Hlubočanech na 26. Ročníku soutěže o pohár starosty obce.

 

Rozhodčí do Hlubočan

Hlavní- Buriánek Josef

Disciplíny- Libor Fiala

Startér- Petr Mrnuštík

Káď- Olin Dvořák

Terče- Jaroslav Koutný + dobrovolník (poprosím asi holky z Drnovic)

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář