Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Velešovic 2010

18. 7. 2010

Reportáž z Velešovic 17.7.2010- cesta u hřiště

VC okresu Vyškov se představila již po deváté v sobotu ve Velešovicích. Rozpálený asfalt na trati a nebe s hrozícími mračny nás přivítali na zrádné trati s mírným převýšením, které je nevyzpytatelné pro všechny závodníky v tomto vedru obzvlášť. Představilo se 27 družstev mužů (5 mimo okres Vyškov a 5 nehodnocených do VC) a 13 družstev žen ( 2 mimo okres Vyškov a 1 nehodnocené ve VC). Ve velkém se nám projevuje dovolená a prázdniny a mnoho družstev využívá možnosti půjčení si člena na pokus. Všichni přítomní měli tu možnost spatřit pohár pro mistryně republiky v kategorii dorostenek, který nám přivezli ukázat Ivanovice na Hané, které ho získali minulý týden v Litomyšli.  Jelikož už máme za sebou polovinu soutěží VC, může se již začít spekulovat o tom, kdo se jak umístí v celkovém hodnocení. V mužích se o vítězství poperou, pokud nevysadí v následujících závodech loňský vítěz Topolany a Tučapy „A“, protože mají skoro šedesátibodový, respektive devadesátibodový náskok na třetí Myslejovice „B“. O třetí místo se však bude bojovat a je tam velká tlačenice minimálně pěti družstev a další družstva mohou překvapit. V ženách vedou s mírným náskokem Dražovice a za nimi jsou rozdané karty mezi 4 družstva, která jsou v rozmezí 20 bodů, ale i další družstva nejsou bez možnosti bojovat o přední příčky. Víme, jak tuhé byli boje v loňském ročníku až do posledního závodu, proto necháme vše na samotných družstvech a jejich schopnostech. Povrch tratě byl pevný a proto jako první startovali ženy.

Domácí se představili s pomalejším rozdělovačem na základně a celkově opatrnou vodou, ale ve výsledku jim to stačilo na 4 místo. Slatina (Brno – město) pokus s pozdějším rozdělovačem a pravý proud při zákleku trošku dále od čáry rozhodil nápor vody do proudnice. Ivanovice na Hané „A“ měli pěkný pokus ale snad opatrná voda, dnes to však stačilo na bronz. Hodějicím dnes pěkně rozběhlý pokus překazila závada na hadici B od rozdělovače, jejíž koncovka se rozšroubovala a nedovolila dokončit pokus. Hlubočany, měli pomalejší proudy což strojnice vyřešila pomalou vodou a pravý proud ještě prostříkl. Ivanovice „B“ dnes měli problémy se zdržením rozdělovače a pravého proudu na základně a čas za 30 vteřin. Drnovické béčko dnes předvedlo pěkný pokus bez závažnějších chyb a dnes brali první místo. Dražovice útočili na vítězství, první terč byl sražen v 18 vteřinách, prostřik na pravém však odsunul děvčata na druhou příčku. Hoštice – Heroltice pěkný pokus s prostřikem na levém proudu, který rozhodil nápor vody do proudnice při zakleknutí. Drnovice „A“ dnes měli problém na sešroubování savic a čas až za 27 vteřin. Šaratice měli ve svém pokusu špatně nabranou vodu, strojnice musela opatrně se strojem a čas až za 40 vteřin. Tvarožná (Brno- venkov) měli při svém pokusu pomalá béčka. Kobeřice pěkný pokus s prostřikem na levém proudu. Po nezbytném přesunutí terčů se na trati představili muži.

Domácí umí předvést útok na hranici 21 vteřin dnes chtěli platný pokus, proto šli se snahou dokončit což se povedlo v čase těsně za 23 vteřin a to ještě na levém proudu byla špatně odhozena hadice a utvořil se uzel. Habrovany ukázali že i na tak náročné trati umí a bez problémů dali čas pod 20 vteřin. Slatina (Brno- město) měli problém se zapojením pravého céčka na rozdělovač a zdržení na základně. Myslejovice „B“ měli pěkný pokus s kolísavou vodou a prostřikem na pravém proudu. Drnovice „A“ se dvěma půjčenými členy pokus pod 20 vteřin bez závažnější chyby. Tučapy „A“ měli pokus bez zaváhání první terč pod 19 vteřin, ale Martin prostříkl  a čas stačil nakonec na 2 místo.  Ivanovice na Hané měli pěkný pokus ale vodě se do kopečka moc nechtělo a čas vyskočil nad 20 vteřin. Habrovany „B“ dnes špatně nabrali vodu, což se projevilo na čase. Hodějice se nám představili podruhé letos na soutěži a ukázali pokus bez vážnějších chyb na hranici 21 vteřin. Drnovice „C“ měli pokus s problémy na stroji, pozdějším plynem a zavřením kohoutu a prostřik na pravém proudu. Tučapy „B“ po neúspěchu v Kučerově dnes s chybami na béčkách a prostřik na levém proudu. Ivanovice na Hané „B“ dnes měli smůlu s nenašroubovaným košem a první NP v mužích. Myslejovice „A“ chybovali na koši, který byl našroubován až těsně nad kádí a na levém proudu prostřik. Křenovice  měli pomalejší koš a béčkař neposbíral hadice na roztažení. Ořešín (Brno- město) měli pomalý zadek jak koš tak i špatně nabranou vodu, což se projevilo na čase. Mokré se po úspěších na předchozích soutěžích dnes tolik nedařilo a měli pokus plný chyb. Špatně nabraná voda, rozpojená béčka a odpojený pravý proud od rozdělovače. Tvarožná (Brno-venkov) problémy na pravém proudu a zdržení celého pokusu. Luleč, měl rychlou vodu a po špatně naskládaných béčkách na základně se na nich utvořil málem suk před rozdělovačem. Hlubočany měli bezchybný pokus s téměř totožným sestřikem a zopakovali si úspěch z domácí soutěže v podobě třetího místa a to ještě strojník čekal s vodou. Dětkovice předvedli svůj standart bez chyb a v čase na hranici 22 vteřin. Kučerov dnes chyboval na koši, který byl šroubován nadvakrát a čas až za 24 vteřin. Moravské Prusy měli ve svém pokusu smůlu s nespojenými béčky od stroje a béčkař pozdě reagoval. Hostěrádky Rešov dnes smolně na rozdělovači, který dal pouze jedno céčko a zbytek nedal a pokus odpískali předčasně bez snahy dokončit. Hoštice Heroltice dnes měli mírné problémy se sestříknutím terčů jinak pěkný pokus. Poslední dvě družstva na startu mohla zamíchat s celkovým poředím. Starý Lískovec Sport vzal všem vítr z plachet a s pokusem bez zaváhání v čase 19,06 ( první terč v 18,64) si oproti loňsku o jednu příčku polepšil a dnes si odvezl vítězství. Poslední na startu Topolany  předvedli pěkný pokus na který jsme u nich zvyklí, první terč byl sražen v 18,73, prostřik na levém proudu je však odsunul až na páté místo.

Čas čekání na vyhlášení výsledků vyplnil pokus mladších žáků Velešovic. Domácím divákům, mezi nimiž byli rodiče, sourozenci a další rodinní příslušníci ukázali, že umí a dokončili požarní útok v čase okolo 28 vteřin. Další sobotu má VC volný víkend, ne pro všechny to však znamená volno, jelikož nás čeká okresní kolo, které určí zástupce našeho okresu pro kraj, který se uskuteční 14.8.2010 na stadionu v Blansku. Toto okresní kolo se uskuteční 24.7.2010 od 8 hodin na hřišti v Habrovanech. Další kolo VC se uskuteční 31.7.2010 na návsi v Dražovicích. Povrch je pevný, proto se začíná kategorií žen.    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář