Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž ze Šaratic

18. 5. 2010

Reportáž ze Šaratic 16.5.2010.

Nedělní zamračené a deštivé odpoledne přivítali Šaratice druhé pokračování VC okresu Vyškov. Sjelo se zde celkem 12 družstev žen z toho 3 mimo okres Vyškov a 34 družstev mužů z toho 13 mimo okres Vyškov a Křenovice , které se také do ligy nepočítají. Povrch trati byl sice mokrý, ale dešťové kapky neměli takovou intenzitu, aby bylo možné uvažovat o zrušení soutěže, tak jak to byli nuceni udělat s týdenním předstihem Myslejovice a přesunout svoji soutěž na 20. června. Déšť měl vliv na průběh soutěže snad pouze v opatrnosti při dobězích na základnu a u terčů a při spojích na základně, kdy všechen materiál namokal a klouzal. Chladné počasí mohlo mít neblahý  vliv na svalové zranění, při špatném rozcvičení. K žádnému takovému zranění však nedošlo. Ve stánku s občerstvení byla poptávka hlavně po teplých nápojích a něčem ostřejším, aby byl ten chlad lépe snesitelný. Jelikož byl povrch trati pevný, soutěž začínaly ženy.

První na startu se představily domácí děvčata, která se chtěla ukázat před domácím publikem však zaváhala na levém proudu, kde závodnice nezapojila proudnici a čas na hranici jedné minuty nedával šance na dobré umístění. Druhé v pořadí Dražovice předvedli pokus bez větších problémů a čas za hranici 20 vteřin jim nakonec stačil na bronz. Hoštice- Heroltice předvedli sice pěkný pokus, ale bylo pracováno na sacím vedení po sestříknutí terčů a proto děvčata měla neplatný pokus. Habrovany měli problémy na rozdělovači a čas těsně pod 35 vteřin. Brno- Slatina pěkný pokus bez zaváhání s časem ale těsně pod 25 vteřin. Miroslav přijela obhajovat vítězství z loňska a svým pěkným pokusem s časem těsně za dvacet vteřin však musela čekat, jak odpoví favoritky z okresu Vyškov. První v řadě byli děvčata z Hodějic. Měla však smůlu na sacím, kdy nabírali vodu nadvakrát a čas neúprosně běžel. Dalším družstvem na startu byli Ivanovice na Hané v trošku netradiční sestavě, ale pokud se to umí tak není o čem mluvit a děvčata dnes nejlepší čas. Holky z Hlubočan rozběhli svůj pokus pěkně, již se zdálo, že čas se zastaví kolem 22 vteřin, proti však byla pravá hadice na rozdělovači a nakonec čas za 40 vteřin. Děvčata z Drnovic předvedli pokus s rozvahou a opatrnou vodou, který jim celkově vynesl 4. místo. Kobeřické Jamajky po oslavách 130 let trvání jejich SDH se po domácím neúspěchu vzpružili a předvedli pěkný pokus těsně ke 23 vteřinám. Poslední na startu Tvarožná měla problémy s nabráním vody a čas na hranici 34 vteřin. Poté se přesunuly terče a začala kategorie mužů.

Také v kategorii muži se představili jako prví domácí borci. Není jasné, co bylo příčinou chyby na rozdělovači, zda zkřehlé ruce či nervozita před domácím publikem, ale na jeden zub chycené béčko nevydrželo do sražení terčů a bylo po naději na dobrý čas. Borci z Kučerova s ženou na koši dnes měli smůlu, když sice s problémy na sání dokončili pokus, ale po vytažení savice z kádě se ukázalo, proč byli tyto problémy, chyběl totiž našroubovaný koš a tudíž NP. Obhájci loňského vítězství z Vlkoše (HO) si dnes vybrali smůlu, když pěkně rozběhlý útok dotáhli do konce, ale pouze na pravém proudu, levý nezvládl nápor vody v hadicích a skončil v kotrmelcích a útok nedokončili. Moutnice „B“ (B-venkov) se potýkali s podobnými problémy jako domácí a odpadlá spojka od rozdělovače byla příčinou jejich zaváhání. Mokrá (B-venkov) svůj pokus nedokončila pro nespojené hadice. 

  Kuřim (B-venkov) pěkný pokus s časem na hranici 20 vteřin. Hlubočanům zaváhal David na levém proudu na základně, když si při doběhu rozhodil spoje a musel dohánět ztrátu, strojník počkal s vodou a útok dokončili ještě v docela slušném čase 25 vteřin.  Topolany dnes s drobnou chybičkou Květoše na koši, kdy dával nadvakrát a kluci mysleli že chyboval i levý proud, ale závada byla na sepnutí světelné signalizace, kluci měli téměř totožný sestřik a první čas pod 20 vteřin. Tvarožná (B-venkov) pěkný pokus, ale levý proudař nezaklekl a vestoje hledal terč víc jak 2 vteřiny. Hostěrádky-Rešov předvedli pěkný pokus, pouze Marek na levém proudu byl trošku pomalejší zaklekával na poslední chvíli a mírný prostřik. Ivanovice na Hané „A“ prokazují, že patří ke špičce a i když mírně zaváhali na pravém proudu a s časem 20,46  dnes za děště mohli pomýšlet na umístění v první desítce. Drnovické áčko si zaběhlo pokus na jistotu s časem 20,74 a dnes jim stačilo na 10 místo celkově. Tučapy „A“ měli pokus bez zaváhání a na hozenou rukavici Topolan odpověděli časem 19,11 a šli průběžně do čela. Myslejovicím „A“ stejně jako v Drnovicích zaváhal levý proud a čas až za hranici 30 vteřin. Hoštice –Heroltice si zaběhli svůj standart, pouze Petr na levém proudu obral družstvo o důležité desetinky. Habrovany předvedli pěkný pokus, když strojník opatrně dával vodu s ohledem k povrchu. Drnovice „B“ s mírným zaváháním na sacím vedení a čas za 21 vteřin. Tučapy „B“ chtěli trumfnout svoje áčko, což se jim skoro povedlo, ale prostřik na levém proudu odsunul čas za 20 vteřin. Myslejovice „B“ s mou maličkostí na sacích připravil o lepší umístění velký prostřik levého proudu. Moutnice „A“ (B-venkov) nezapojili rozdělovač a s problémy dokončili za hranicí 40 vteřin. Starý Lískovec- sport všem ukázal, že s e i za mokra dá předvést pěkný útok a s časem 18,25 (první již 17,76) sesadil průběžně Tučapy „A“ z vedení a jak se ukázalo později i celkově. Loděnice (ZN) se dvěma domácími v sestavě zaběhli bez vážnějších chyb čas za 21 vteřin. Brno –Slatina museli udělat na poslední chvíli změnu v sestavě, když si nepohlídali půjčování členů, ale Libor Fiala ochotně pomohl na nabírání a Slatina si připsala platný čas na hranici 23 vteřin. Drnovice „C“ se snažili co mohli, ale na čas lepší jak 25,48 to dnes nestačilo. Velatice (B-venkov) pokus s prostřikem na pravém proudu za hranici 27 vteřin. Radslavice s menšími problémy na koši a doběh k terčům jinak bez problému. Kuřim „B“ Koš nadvakrát a strojník málo plynu a prostřik na pravém proudu. Křenovice (MHJ) nespojená béčka od stroje a spoj pravého proudu již na základně a potom velké problémy s dokončením. Dražovice dnes měli smůlu s nářadím, když sice dostali vodu až k proudům, ale praskla jim hadice u stroje a osprchovala celé komentátorské a časoměřičské stanoviště a prodloužilo nástup na vyhlášení, jelikož do počítače natekla voda, nebylo možné s ním dále pracovat a výsledky se  zpracovávali ručně a nebyli rovněž družstvům rozdávány celkové výsledky soutěže. Dětkovice dnes chybovali na spoji savic, když už voda tlačila dopředu spoj povolil a nabral vzduch jinak kluci atakovali výsledek z Drnovic. Ivanovice na Hané „B“ měli problém na rozdělovači, když Kuba sice na základně zapojil, ale za běhu se mu odpojilo pravé céčko a bylo po nadějích na dobré umístění.  Stražisko (PV) předvedlo pěkný pokus pod 20 vteřin, ale na nejvyšší příčky to nestačilo, pouze bramborová medaile. Hluboké  (B-venkov) pěkně rozběhlý útok ale na pravém proudu neklapla proudnice a kluci vzdali bez boje o dokončení, šli prostě hop nebo trop. Poslední na stertu Moravské Prusy s velkými problémy na sacích dokončili s časem za 33 vteřin, ale dál sbírají zkušenosti jako nováčci VC.

Vytrvalý déšť, který skrápěl průběh celé soutěže neustával a zdržením se zpracováním výsledků byla mnohá družstva rozladěná, ale stávají se i horší věci a krátce před půl sedmou proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. V občerstvovacích stáncích pružně reagovali na počasí a teplých nápojů se určitě prodalo víc jak piva, ale nejsme soudruzi, abychom poručili větru dešti a musíme snášet to co nám matka příroda přihraje za počasí. Jednou jde na odbyt pivo podruhé zase čaj a kořalka.  Promoklí až na kost jsme se vraceli k domovům s přáním, aby letos v Šaraticích alespoň na noční soutěži nepršelo. Protože Myslejovice museli svou soutěž přeložit vlivem nepříznivých podmínek a výhledu na další dny, VC bude pokračovat          12. června v Radlavicích na hřišti místního FC Rapid. 

Jakmile seženu výsledky souboje TITÁNEK v Kobeřicích, zapátrám v paměti a zkusím něco napsat i z této ryze ženské soutěže s mezinárodní účastí z Maďarska.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář