Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z Kozlan

27. 9. 2009

Reportáž z Kozlan 26.9.2009-

plocha za obecním mlatem

Na poslední soutěž okrskové ligy v požárním útoku družstev se do Kozlan sjelo 12 družstev z šesti obcí okrsku Kučerov- Bohdalice. Pěkné počasí a spousta diváků a příznivců jednotlivých týmů dychtivě očekávala, jak dopadne celé toto klání. Největší boj se dal očekávat o první místo, ale i na dalších místech nebylo nic definitivně rozhodnuto.

Jako první se představilo družstvo Pavlovice- mix. První pokus měli problém s rozdělovačem a levým proudem, ve druhém se však zlepšili a v Kozlanech předvedli nejlepší výkon v letošní sezoně. Druhé na startu Hlubočany- ženy měli v prvním útoku moc rychlou vodu a nestíhal předek jelikož však byl problém s časomírou museli opakovat a ani tento pokus nezvládli a problém béčkách jim přisoudil čas na hranici 35 vteřin a druhý pokus ani nerozběhli, protože se nepodařilo nastartovat stroj. Vedoucí družstvo okrskové ligy Kučerov neponechal nic náhodě a svým prvním pokusem s časem pod 21 vteřin nasadilo laťku  Hlubočanskému áčku hodně vysoko a dalo se očekávat, že si i v letošním roce urvou vítězství na svou stranu. Druhý pokus šli kučerovští oslabeni o dva kluky ze základního kádru i tak pokus zvládli sice ne v excelentním čase, ale zvládli. Manerov- měli dnes zcela odlišné dva pokusy když první zvládli s malými chybami v čase tesně za 26 vteřin, druhý však totálně pokazili a časprvního kola nezlepšili. Kozlany- staří kozli S PS 8 na domácí půdě předvedli pouze jeden úspěšný pokus, když jim taktéž nesepla při prvním pokusu časomíra, opakovaný pokus sice zvládli ale s menšími chybičkami a určitě s výsledkem po úspěchu v Hlubočanech nebyli spokojeni. Druhý pokus byl neplatný, protože se jim koš dotkl hladiny, když ještě nebyl našroubován na savici. Hlubočany „A“ zcela jistě ovlivněni výkonem Kučerova  se v prvním pokusu trápily na sání, ale druhý pokus zabojovali a svou snahou si vybojovali těsné vítězství na dnešní soutěži,když porazili Kučerov o pouhou setinu vteřiny, ale to  jim nestačilo na celkové vítězství a Kučerov mohl slavit opětovné vítězství a obhajobu loňského prvenství. Bohdalice „A“ dnes měli v prvním pokuse trošku smůlu na koši a levém proudu, druhý pokus však zvládli o něco lépe i když dnes jim to stačilo pouze na 5 příčku. Kozlany- ženy dnes měli také pouze jeden platný pokus když v prvním kole nestihla doběhnout pravá proudařka a prostříkala bezmála 25 vteřin , ve druhém pokusu sice dokončili a zlepšili své vystoupení na domácí půdě, ale hlavní rozhodčí byla proti, jelikož pracovali na přívodním vedení, když už měli terče sraženy, což je v rozporu s pravidly. Hlubočany „B“ po domácím úspěchu zajeli i do Kozlan a chtěli opět promluvit co nejlépe do celkového pořadí, ale v prvním pokuse zhasl stroj a nastartování je stálo cenné vteřinky, ve druhém utekl košaři koš a byl konec nadějím na zlepšení. Výkon z prvního kola jim však zajistil 4 místo. Manerov- mix v prvním kole problém na rozdělovači a čas za 40 vteřin, ve druhém se sice zlepšili ale dnes to stačilo na 7 místo. Domácí Kozlany muži se v prvním pokuse představili svým nejlepším pokusem letošní sezony a s časem 23:79 dnes zaslouženě brali bronzový pohár. Ve druhém pokuse byl problém na koši a čas za 28 vteřin. Poslední družstvo Hlubočany- Draci s PS 8 v prvním kole pokus pro pobavení diváků s chumlem nespojených hadic sice dokončili, ale čas byl za hranicí jedné minuty, ve druhém pokuse se zlepšili, ale nepodařilo se doběhnout znavenému levému proudaři a svým časem pokořili pouze domácí ženy.

Celou soutěž provázeli problémy s časomírou, na které se budou muset udělat určité úpravy, aby k takovýmto problémům v budoucnu na soutěžích nedocházelo, nebylo však kam spěchat a mohli jsme si v pohodě užít poslední soutěž a musím pochválit domácí Kozlany za jejich snahu a perfektně připravenou soutěž, na to , že to dělali poprvé a jsem rád, že se do tohoto kolotoče soutěží okrsku zapojili. Na druhou stranu toho oni sami určitě nelitují a se svým celkovým umístěním byli sami zaskočeni. Nezbývá mi závěrem než poděkovat všem sborům za jejich připravenost soutěží a snahu zapojit se do ligy okrsku Kučerov-Bohdalice, protože konkrétně pro Hlubočany a Kučerov to je 6 soutěží navíc k okresní lize, ale netrhají partu a protože je to baví, zapojili se i v okrsku. Soutěžním družstvům děkuji za předvedené výkony a blahopřeji jim k jejich celkovému umístění bohužel vyhrát může jen jeden a my ostatní se v příštím roce musíme více snažit a dosáhnout co nejlepších výkonů a třeba bude v přístím roce pořadí úplně jiné. V sobotu14. listopadu v 18 hodin se sejdeme na závěrečném vyhodnocení našich soutěží v Kozlanech, kde budou předány diplomy a poháry nejlepším a probereme, kdy a jakým způsobem bude v příštím roce okrsková liga probíhat. Přeji Vám klidní zimní spánek a v příští sezoně hodně lepších úspěchů než letos a ať se setkáváme pouze u takových přátelských akcí a nepotká nás červený kohout či jiná nepříjemnost.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář