Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportáž z okrskové soutěže v Hlubočanech

20. 9. 2009

Reportáž z okrskové soutěže v Hlubočaneh 19.9.2009

 

Sobotní slunečné odpoledne přivítali Hlubočany předposlední soutěž ligy okrsku Kučerov-Bohdalice v požárním útoku. Sjelo se sem celkem 11 družstev z okrsku a pozvaní hosté z Račic. Chyběli pouze Pavlovice, které ani neudali důvod neúčasti. Domácí Hlubočany nasadili do soutěže 4 družstva, Kozlany 3 družstva, Manerov 2 družstva a po jednom Kučerov, Bohdalice a již zmiňované Račice. Soutěž je na dvě kola, tak že je možné si opravit nepovedený pokus nebo si svůj výkon zlepšit. Největší pozornost se upírá na souboj o první místo kde je mezi Hlubočanama a Kučerovem minimální rozdíl a čeká se kdo zaváhá.Jako první na trati se nám předvedl Manerov mix, který předvedl v obou kolech skoro shodný výsledek a skončil celkově na 6 místě. Druhé na start šlo domácí béčko, které se poskládalo těsně před začátkem soutěže přímo na place z kluků, kteří buď aktivně soutěží a nedostali se do áčka, nebo pro své zaneprázdnění na soutěže nejezdí. Jak se ale ukázalo tah to byl dobrý a toto družstvo předvedlo, že i každotýdenní trénink neznamená mít jistotu perfektního výkonu. Předvedli sice dva odlišné výkony se zaváháním v druhém pokusu na proudu, kdy Toňa se zdržel na základně a nestihl doběhnout proud, ale první pokus, se kterým jen těsně zaostali za špičkou obsadili nakonec hezké 3 místo. Další na startu vedoucí Kučerov předvedl pokusy kdy první měl lepší hodnotu, ale dnes jim to stačilo pouze na druhé místo. Hosté z Račic předvedli jeden bezchybný pokus a druhý s menším zaváháním a konečné 5 místo. Kozlany-muži měli oba pokusy se zaváháním a časy okolo 30 vteřin, dnes celkově předposlední 11 místo. Hlubočany Draci s PS 8 měli první pokus bez problémů v druhém odpadl na rozdělovači levý proud a na domácí půdě bohužel poslední místo. Manerov- muži měli první pokus problém na sání a v druhém pravý proudař přešlápl a celkově ý místo.Hlubočany- muži „A“ první pokus se svým strojem druhý s půjčeným z Račic dnes ukázali že se nevzdávají v boji o celkové prvenství a i když umazali z náskoku Kučerova pouze 9 setinek, poslední soutěž v Kozlanech bude velmi zajímavá. Kozlany staří kozli s PS 8 v prvním pokuse nezaváhali a předvedli pokus na hranici 27 vteřin a i když ve druhém chybovali dnes celkově 9 místo. Bohdalice „A“ v prvním pokuse zaváhali na pravém proudu, ale ve druhém si spravili renomé a pojistili si celkovou 3 příčku v okrsku. Dnes v Hlubočanech 4 místo. Hlubočany- ženy první pokus s chybou rozdělovače a upadnutím pravé proudařky, druhý se zlepšili a dnešní umístění 8 pozice. Poslední na startu Kozlany- ženy dnes první pokus s problémem na sání vody, ale ve druhém se zlepšili, celkově to však stačilo na 10 místo. Při soutěži byl menší problém s časomírou, který byl po menší přestávce odstraněn a pokračovalo se v soutěži.

Poslední soutěž bude napínavá z hlediska bojů o celkové umístění a vzhledem k profilu tratě v Kozlanech prověří nejen závodníky, ale i stroje. Proto se řádně připravme a zakončeme sezonu v nejlepších výkonech. Na všechny se těšíme 26.9.2009 ve 13 hodin v Kozlanech za obecním mlatem.   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář